CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

06.08.2021 - DIMA GORELIK TRIO  feat. TOM DAYAN  - Izrael, Ukraina, Niemcy, USA

bilety - 30 zł do nabycia w klubie Eljazz po godz. 16.00 lub w dniu koncertu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ELJAZZ zaprasza na koncert realizowany w ramach dziewiątej edycji Europejskiej Akademii Jazzu.

Przed bydgoską publicznością wystąpi zespół:

Dima Gorelik Trio
Dima Gorelik
Shachar Elnatan
Inbar Elnatan
go
ścinnie: Tom Dayan

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w klubie Eljazz

Artyści proponują wyjątkowe sceniczne widowisko, łączące swobodną jazzową improwizację z elementami muzyki etnicznej nawiązującej do kultury wschodu i muzyki żydowskiej. Tęsknota za poszukiwaniem nowych środków wyrazu sprawia, że każdy koncert tria jest całkowicie odmienny i wyjątkowy.

Dima Gorelik - Urodził się w 1983 roku na Ukrainie. Wkrótce w rodzicami przenieśli się do Izraela. Jego pierwszym mistrzem był Shai Cohen, słynny edukator improwizacji i harmonizacji. Swój talent rozwijał w akademii muzycznej u Arnie’go Lawrence’a, Maxa Roacha, Jamesa Moody’ego, Avishai Cohena, Omera Avitala. Gorelik jest mistrzem w muzyce krain z nad Morza Śródziemnego. Jego twórczość harmonijnie łączy autentyczną pasję grania z doskonałą techniką. Nagrał kilka albumów, między innymi Anno Domini w ramach autorskiego projektu muzycznego, czy razem z przyjacielem Noamem Elronem płytę Fluctuation. Grywa również z Joachimem Menclem i Bradem Terrym. Z Vladiswarem Nadishaną nagrał entuzjastycznie przyjęty krążek Asymmetric Beauty. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie współpracuje m.in. z Marią Pomianowską czy Mohammadem Rassoulim.

Shachar Elnatan - Perkusista i gitarzysta, jeden z najoryginalniejszych artystów rozkwitającej sceny jazzowej w Izraelu. Mimo młodego wieku (23 lata) współpracował z wieloma muzykami światowego formatu, jak Avishai Cohen, Ravi Coltrane, Kellylee Evans, Eli Degibri. Coraz częściej można go usłyszeć w Nowym Yorku, gdzie nawiązał współpracę z młodą sceną jazzową.

Inbar Elnatan - Młody talent wyłaniający się z eklektycznej izraelskiej wielokulturowej sceny muzycznej, Inbar Elnatan toruje sobie drogę dzięki unikalnemu stylowi grania, komponowania, śpiewania i pisania piosenek. Dominujący na wielu instrumentach, kontrabas, gitara, fortepian i bycie wokalistą pozwala mu na szeroką paletę ekspresji poprzez różne gatunki: jazz, muzykę klasyczną i kameralną, folk, R&b i wiele innych. W 2018 roku Inbar zdobył pierwszą nagrodę w „Jerozolimskim Konkursie Gitarowym”.

Tom Dayan - perkusista i kompozytor, urodzony w Izraelu, rocznik 1984. Od początku zafascynowany muzyką i perkusją, ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Jerozolimie, na wydziale kompozycji klasycznej. Podczas studiów wielokrotnie brał udział w konkursach, a dwukrotnie zdobył 1-szą nagrodę w kategorii Kompozycje Nowa Muzyka (Bouzole Festival, Jerusalem 2007; Chana Yador Avni Composition, Jerusalem Academy of Music and Dance 2008). Tom otrzymał również stypendium Fundacji Amerykańsko-Izraelskiej na lata 2008-2009 jako perkusista jazzowy. W 2009 roku, po studiach, artysta przeniósł się do Berlina i od tego czasu angażuje się w różne muzyczne projekty, m.in. the Maria Baptist Trio, Damir Out Loud, KK Pearls z Krzysztofem Kobylińskim, a także jako perkusista i kompozytor przy the Composers' Orchestra Berlin. We wrześniu 2013 Tom wydał swój debiutancki album z grupą "Mifrás" zatytułowany "Set Sail". Album otrzymał dofinansowanie Berlińskiego Senatu d/s Kultury jako projekt studyjny w kategorii jazz.


 


______________________________
Koncert odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego.

Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa

Połowa miejsc na widowni:
W trakcie wydarzenia udostępnimy połowę dostępnych miejsc przeznaczonych dla widowni. Miejsca dla publiczności w poszczególnych rządach zajmowane będą w naprzemiennie. Obowiązuje zasada zachowania jednego wolnego miejsca między widzami. Zasada ta nie dotyczy widza, który:
a) uczestniczy w pokazie z dzieckiem do ukończenia 13. roku życia,
b) jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

Obowiązek zakrywania ust i nosa
Prosimy o zakrycie ust i nosa przed wejściem do budynku. Bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje w trakcie całego wydarzenia, do chwili opuszczenia budynku.

Dezynfekcja rąk
Przy wejściu na wydarzenie prosimy o dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynem dezynfekującym dostępne będą przy wejściu oraz przy toaletach. Zalecamy dokładne i częste mycie rąk.

Zachowajmy bezpieczny odstęp
Podczas poruszania się po obiekcie, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 1,5 metra od pozostałych uczestników wydarzenia. Prosimy również o zachowanie bezpiecznej odległości przed wejściem do budynku.


Oświadczenie uczestnika wydarzenia
Przed wejściem na wydarzenie bądź w chwili zakupu biletu on-line lub stacjonarnie prosimy o złożenie oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Administratorem Państwa danych jest Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzenia i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
___________________________________________
Wydarzenie realizowane w ramach promocji projektu „Kujawsko - Pomorskie Rozwój poprzez kulturę 2020 ” współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.
 

 

Organizator: Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz

Regulamin

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

 

 
 
 
 

S