CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

11.11.2020 -  KUJAWY I POMORZE DLA JANA SEBASTIANA BACHA

W 270. ROCZNICĘ ŚMIERCI KOMPOZYTORA

ELJAZZ BIG - BAND

CAPELLA BYDGOSTIENSIS

pod dyrekcją Józefa Eliasza

 

UWAGA! -  koncert pt.: Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha

będzie można obejrzeć w TV Jazz i wysłuchać w Raidio PiK

o terminie emisji będziemy informować na naszej stronie i w mediach społecznościowych.

 

Wszystkie osoby, które dokonały zakupu biletu mogą:

1.  Zwrócić bilety i otrzymać zwrot pieniędzy

lub 

2. Wykorzystać bilet na dowolny koncert organizowany przez Eljazz w roku 2021

 (prosimy o przesłanie biletów na adres Stowarzyszenia Artystycznego Eljazz  i nr konta na, które należy dokonać zwrotu należnej sumy. Na zwroty czekamy do końca listopada 2020).

 

 

  • 19.00 -  KONCERT - Filharmonia Pomorska 

  • 10.11.2020 - godz. 10.00  -  warsztaty

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

11 listopada br. w Centrum Artystycznym Eljazz odbędzie się kolejny już koncert
ósmej edycji Europejskiej Akademii Jazzu - Kujawy/Pomorze

 

Jan Sebastian Bach wybitny  kompozytor i organista jest źródłem inspiracji dla wielu artystów. Jego utwory wykonywane były przez orkiestry symfoniczne, kameralne , chóry, zespoły jazzowe , rockowe,  również przez niezliczone ilości solistów.

W 270 rocznicę śmierci kompozytora Józef Eliasz postanowił oddać hołd temu wspaniałemu artyście i przygotował program poświęcony jego kompozycjom.

Eljazz Big Band i Capella Bydgostiensiss  zagrają koncert premierowy, na którym usłyszymy najbardziej znane utwory Bacha a na którym znajdą się m.in Toccata, Ach Mein Sinn, Preludium c-moll,  Aria na Strunie G,  Bourree.

Będzie to jednak koncert  na którym Bach zabrzmi zupełnie inaczej za sprawą wyjątkowych aranżacji specjalnie przygotowanych na tę okazję.

Wśród aranżerów  pojawiają się nazwiska kojarzone przede wszystkim z muzyką jazzową, Jacek Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Paweł Tomaszewski, Adam Lemańczyk i inni.

Inspiracja muzyką Bacha jak się okazuje nie ma granic, a zetknięcie się z nią z jednej strony  jest wielkim wyzwaniem, a z drugiej  daje ogromne możliwości interpretacji.

Z pewnością koncert który odbędzie się 11 listopada 2020 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy zapadnie na długo w sercach słuchaczy. Zapraszamy.

 


_______________________________
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w klubie Eljazz po godz. 16.00 - płatne gotówką

  KUP BILET online   www.eljazz.sklep.pl


_______________________________
Koncert odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego.

Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa

Połowa miejsc na widowni:
W trakcie wydarzenia udostępnimy połowę dostępnych miejsc przeznaczonych dla widowni. Miejsca dla publiczności w poszczególnych rządach zajmowane będą w naprzemiennie. Obowiązuje zasada zachowania jednego wolnego miejsca między widzami. Zasada ta nie dotyczy widza, który:
a) uczestniczy w pokazie z dzieckiem do ukończenia 13. roku życia,
b) jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

Obowiązek zakrywania ust i nosa
Prosimy o zakrycie ust i nosa przed wejściem do budynku. Bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje w trakcie całego wydarzenia, do chwili opuszczenia budynku.

Dezynfekcja rąk
Przy wejściu na wydarzenie prosimy o dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynem dezynfekującym dostępne będą przy wejściu oraz przy toaletach. Zalecamy dokładne i częste mycie rąk.

Zachowajmy bezpieczny odstęp
Podczas poruszania się po obiekcie, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 1,5 metra od pozostałych uczestników wydarzenia. Prosimy również o zachowanie bezpiecznej odległości przed wejściem do budynku.


Oświadczenie uczestnika wydarzenia
Przed wejściem na wydarzenie bądź w chwili zakupu biletu on-line lub stacjonarnie prosimy o złożenie oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Administratorem Państwa danych jest Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzenia i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
___________________________________________
Wydarzenie realizowane w ramach promocji projektu „Kujawsko - Pomorskie Rozwój poprzez kulturę 2020 ” współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.
 

 

Organizator: Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz

Regulamin

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

 

 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

 

 

 


 
 
 
 

S