CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

28.04.2019 - MIKE RUSSELL FUNKY GROUP (USA, Madagaskar, Polska)

 

  • 17.00 - WARSZTATY MUZYCZNE - wstęp wolny, zgłoszenia: eljazz.bydgoszcz@gmail.com

  • 19.00 -  KONCERT  - BILETY W CENIE 25 ZŁ DO NABYCIA W KLUBIE ELJAZZ PO GODZ. 16.00    

KUP BILET http://eljazz.sklep.pl/

 

 


 

MIKE RUSSELL FUNKY GROUP - 28.04.2019, godz. 19.00, 
bilety 25 zł do nabycia w klubie Eljazz po godz. 16.00

  • Mike Russell - USA - gitara

  • Mfa Kera - Madagaskar - śpiew

  • Zbigniew Wrombel - Polska - kontrabas

  • Józef Eliasz - Polska - perkusja

Mike Russell – znakomity amerykański gitarzysta i wokalista, porównywany do Georgea Bensona i B.B Kinga. Występował z ikonami światowej sceny muzycznej, jak Eddy Harris i Billy Bang. Jego jazzowo-rockowa formacja Walter Forest w latach 70′ współpracowała z Andym Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta „Black Woman” nagrana przez Glorię Taylor i nominowana do nagrody Grammy.

Mfa Kera – kompozytorka, pisarka, malarka, edukatorka muzyczna. Jako wokalistka współpracowała z takimi artystami jak: John Lee Hooker, Mickey Baker, Milton Buckner. Wypracowała własny styl „Ethno – Techno – Pan – African”. W oparciu o kompozycje Black’a Heritage’a , napisała i wyprodukowała musical „Odeyo”. 
Adam Lemańczyk - pianista, klawiszowiec, aranżer. Urodził się w 1992 roku w Malborku. Jest autorem muzyki własnej oraz wielu aranżacji muzyki poważnej, jazzowej oraz popularnej. Na co dzień pracuje jako instruktor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

Zbigniew Wrombel - kontrabasista, kompozytor i aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych.

Józef Eliasz - Doktor Sztuki Muzycznej , producent muzyczny, dyrygent, perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 1999 założył orkiestrę Eljazz Big – Band. Od roku 2002 jest dyrektorem artystycznym i producentem międzynarodowego festiwalu Bydgoszcz Jazz Festival . W roku 2012 zdobył "Platynową Płytę" w kategorii jazz za album "In the Rhythm of Chopin" Otrzymał najwyższą ocenę krytyków ( pięć gwiazdek ) w magazynie Jazz Journal za album "After The Catastrophe".


 
 

 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2019”

 

  
 
 
 
 

S