CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

 Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki

Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski

Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz

zapraszają na koncert

13.12.2018 - DUKE ELLINGTON SACRED CONCERT

w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

i 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

w ramach wydarzenia pn. Europejska Akademia Jazzu

 

 


 

  • 19.00 -  KONCERT - Filharmonia Pomorska - zaproszenia do odbioru w Bydgoskim Centrum Informacji

  • Karen Edwards

  • Eljazz Big Band pod dyrekcję Józefa Eliasz

  • Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Duke Ellington uważał tę kompozycję za dzieło swego życia. Pobrzmiewa w niej radość, wolność i nadzieja. Sacred Concert, to zbiór pieśni i kompozycji instrumentalnych. Całość przybrała postać spowiedzi kompozytora.

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, m.in.: z Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem.

Urodzona w Greenville w Południowej Karolinie, pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.
Występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy 'show' w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.
Koncerty Karen Edwards to nie tylko wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity "show".
 

Monumentalne dzieło Duke’a Ellingtona ”Sacred Concert”, na big-band, chór i solistów zabrzmi 13 grudnia w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Partie solowe wykona wybitna amerykańska wokalistka Karen Edwards. Pomysłodawcą wydarzenia jest band lider i perkusista Józef Eliasz.
Książę jazzu mówił o swoim dziele „to najważniejsza rzecz jaką w życiu stworzyłem”. Utwór ten jest stosunkowo rzadko wykonywany, a każda jego prezentacja sceniczna to wyjątkowe wydarzenie.

Duke Ellington SACRED CONCERT odbędzie się w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.


 

Wydarzenie będą transmitowały prawie wszystkie Rozgłośnie Regionalne Polskiego Radia i Jazz TV.


Początek transmisji na antenie Polskiego Radia PiK, godzina 19.05. Transmisje i retransmisje koncertu będzie można wysłuchać na antenie Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia na terenie całego kraju.

 

 

 

Emisja TV JAZZ - 31.12.2018, godz. 20.00

 


 

Duke Ellington Sacred Concert - utwory prezentowane podczas koncertu:

1. Praise God

2. Heaven

3. Freedom -suite

a.To be contended

b.Freedom

c.World you heard

d.Freedom is a world

e. Sweet,fat and that

f. Freedom - Swoboda

g. To be contended

4.The Shepherd

5. The Majesty of God

6. Come Sunday

7. David danced before the Lord

8. Almighty God

9. T.G.T.T.

10. Praise God and Dance - Finale

 


 
 

 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”

 

   
 
 

S