CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

   28.12.2016 - KAREN EDWARDS I EL TRIO

 • 17.30 - WARSZTATY MUZYCZNE - wstęp wolny, zgłoszenia: eljazz.bydgoszcz@gmail.com

 • 20.00 - ŚWIĄTECZNO NOWOROCZNY KONCERT - bilety  w cenie 35 zl do nabycia w Eljazz Club po godz. 16.00

Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert Świąteczno-Noworoczny.
Tegoroczna edycja będzie szczególna, gdyż gwiazdą koncertu będzie wybitna pianistka i wokalistka Karen Edwards.
Karen Edwards współpracowała z najwybitniejszymi artystami świata tj. Steve Wonder czy Prince. Jest również nagrodzona najważniejszą nagrodą muzyczną na świecie Grammy.
W programie koncertu nie zabraknie kolęd i pastorałek, które stworzą niezapomnianą atmosferę świąteczną. Będą również prezentowane utwory gospel, pop i jazz.
 

                      

 


 • KAREN EDVARDS - śpiew, piano

 • ZBIGNIEW WROMBEL - kontrabas

 • ADAM WENDT - saksofon

 • JÓZEF ELIASZ - perkusja

  Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, m.in.: z Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem.
  Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.
  Występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy 'show' w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.
  Koncerty Karen Edwards to nie tylko wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity 'show'.