CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

   18.11.2016 - BRENDAN ADAMS (RPA, soul – folk)

  • 17.30 - WARSZTATY MUZYCZNE - wstęp wolny, zgłoszenia: eljazz.bydgoszcz@gmail.com

  • 21.00 - KONCERT - bilety do nabycia w Eljazz Club po godz. 16.00

                      

Brendan Adams (RPA, soul – folk)

  • Brendan Adams - guit., voc.

  • David Soyza.- dr.

 


 

Brendan Adams
(RPA, soul – folk)

piątek, 18 listopada 2016, godz. 21:00
Bydgoszcz - Centrum Artystyczne Eljazz ( ul. Kręta 3 )

Brendan Adams
(RPA, soul – folk)
Może Brendan Adams powinien grać rap? Tam, skąd pochodzi, dominowała ta muzyka. Chłopak spędził dzieciństwo na wsi Republiki Południowej Afryki, w świecie kontrastów, między licznym rodzeństwem. Nie będąc ani białym ani ciemnoskórym ciężko miał się odnaleźć w RPA.
Jego tato uczył muzyki, a syna inspirował utworami takich artystów jak Bob Dylan, Simon & Garfunkel, Cat Stevens, Rodriguez („Sugar Man” był gwiazdą właśnie w RPA) czy Jimi Hendrix. W liceum miłość do poezji i świadomość siły słów uzmysłowiły Brendanowi, że może pisać swoje utwory. Mając 19 lat rozpoczął swoją artystyczna karierę. Pierwsze utwory spotkały się z ciepłym przyjęciem w RPA. Jednak Brendan postanowił, że chce odkrywać świat.
Opuścił swój kraj. Trafił do Szkocji, a później do kolejnych państw Europy. Poznawał kraje, kultury i… powoli budował swoją karierę na terenie całego kontynentu. Do dzisiaj nagrał cztery albumy, a jego producentem jest Álvaro Alencar, laureat 10 (!) nagród Latin Grammy.
Ten chłopak z Kapsztadu po raz pierwszy przyjedzie do Polski! Na kilka koncertów. Będzie mu towarzyszyć perkusista David Soyza. Ich muzyka to wypadkowa soulu, country, folku i popu. Zapowiadają się piękne listopadowe wieczory...