CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                              PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

 
 

 

18.12.2014

JANUSZ SZROM I ELJAZZ QUINTET

Zapraszamy na wyjątkowy koncert , w którym udział wezmą Eljazz Quintet i Janusz Szrom. W repertuarze oprócz polskich kolęd , zimowe piosenki w oryginalnych aranżacjach z dużą dawką swingu. Ciepły głos w połączeniu subtelnej harmonii  ze wspaniałymi partiami  solowymi sprawi, że koncert pozostanie na długo w pamięci słuchaczy i wprowadzi w piękny klimat zbliżających się świąt.

godz. 20.00 - koncert - bilety 25 zł

godz. 18.00 - warsztaty - wstęp wolny, zapisy: eljazz.bydgoszcz@gmail.com

  • Janusz Szrom - voc.

  • Marcin Gawdzis - tp.,

  • Adam Wendt - sax.,

  • Bogdan Hołownia - piano,

  • Andrzej "Bruner" Gulczyński - bass,

  • Józef Eliasz - dr.                                            

Janusz Szrom – polski wokalista jazzowy. Jazz jest obecnie pojęciem stylistycznie bardzo rozległym. W takim też rozumieniu należałoby rozpatrywać wokalistykę Janusza. Z jednej strony przez całe lata rozwijał w sobie miłość do instrumentalnego traktowania swojego głosu, odruchowo sięgając po autorów z okresu bebop-u, z drugiej zaś słychać u niego nieukrywaną sympatię  do "zwykłych" piosenek. Taka rozpiętość zainteresowań świadczy o jego dużej elastyczności i gotowości  do podejmowania ciekawych muzycznych  wyzwań. Bez wątpienia jednym z nich jest  jego solowy album "Pełną gębą", gdzie  samodzielnie zaśpiewał wszystkie głosy,  nie wspierając się przy tym żadnym  instrumentem muzycznym.Wieloletnia edukacja muzyczna odcisnęła na jego wokalistyce swoje znamię: fortepian, trąbka, organy, czy saksofon…  Każdy z tych instrumentów gra dziś  w duszy tego jazzmana.

Eljazz Quintet to zespół złożony z bardzo doświadczonych muzyków którzy nie tylko imponują wspaniałym kunsztem wykonawczym, ale potrafią przenieść słuchacza w czasy największego rozkwitu jazzu. Przypominają grę wielkiego Connonbala Adderleya czy tez zespoły Dizzy Gillespiego. Ogromna porcja swingu podparta klasycznym akompaniamentem sekcji rytmicznej i pełne ekspresji sola trąbki saksofonu i fortepianu zaspokajają gusta najwybredniejszych słuchaczy.
Znakomity kontakt z publicznością podparty najwyższa jakością wykonawcza sprawia ze każdy koncert jest przyjmowany entuzjastycznie.