CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                              PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

 
 

 

 DWIGHT  TRIBLE  GROUP  - 01.12.2013 - , godz. 20.00 - koncert

skład zespołu:

  • Dwight Trible - vocal
  • Ievgeniy Pugachov – gitara
  • Grzegorz Rogala – Puzon /aranżacje

  • Tomasz Sowiński – perkusja/perkusjonalia

 

Dwight Trible - vocal

Dwight Trible to wyjątkowy wokalista łączący wirtuozerię z muzykalnością i improwizacją wprawiającą w zachwyt zarówno publiczność jak i muzyków występujących z nim na scenie. Uznany przez L.A. Weekly za artystę roku 2004 współpracował z takimi muzykami jak: Pharoah Sanders, Charles Lloyd, Billy Childs, Kenny Burrel, Kenny Garrett, Steve Turre, Billy Higgins.

Wyróżnienia: All About Jazz: Top Ten Album of the Year 2004; BBC Radio One: „Living Water” nominowany do Albumu roku 2004 na świecie

Płyty sygnowane nazwiskiem Dwight Trible:  Duality 2011; Cosmic 2011; Dwight Trible and the Life Force Trio (Hip-Hop) 2005; Living Water 2004; Horace 2002

 

Ievgeniy Pugachov – gitara

Gitarzysta jazzowy i kompozytor pochodzący z Charkowa na Ukrainie . Współpracował z wieloma słynnymi Ukraińskimi muzykami, takimi jak Anna Czajkovska, Sergey Davidov. Ievgeniy posiada również swój własny projekt, w którym wykonuje jego oryginalne kompozycje.Po otrzymaniu stypendium z Polskiego Ministerstwa Kultury (Gaude Poonia)  przeniósł się do Warszawy, gdzie rozpoczął się współpracę z różnymi polskimi i europejskimi muzykami  takimi jak John Beasley, Novald Dahl, David Sundby, Dwight Tribble. Obecnie mieszka w Berlinie.

 

Grzegorz Rogala – Puzon /aranżacje

 

Absolwent Jazz Institut Berlin. Stypendysta Berklee College of Music (Boston). Studiował u Jiggsa Whighama – w Berlinie i Phila Wilsona w Bostonie.

Osiągnięcia – indywidualne wyróżnienie na festiwalu FAMA (2005), Laureat festiwali Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues Award (z zespołem Kattorna, 2006).

Członek big-bandu European Colours Jazz Orchestra (2008). Laureat nagrody „Phil Wilson Award” (2009). Jako współproducent i sideman wydał z zespołem Kattorna album „Straying To The Moon” (2010). Jako lider PGR zadebiutował albumem „Enthuzjazzm“ (2011). Współpracował z takimi muzykami Jak: Włodek Pawlik, Jerzy Główczewski, Marek Kądziela, Rafał Sarnecki, Wojciech Pulcyn, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Maciej Sikała, Rosario  Guliani, Wiliam Cepeda, David Friedman.

 

Tomasz Sowiński – perkusja/perkusjonalia

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji (1995). Po ukończeniu studiów bierze czynny udział w życiu jazzowym Trójmiasta i nie tylko, występując w klubach i na festiwalach, w kraju i zagranicą (Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Izrael, Rumunia, Bułgaria, Mołdawia, Francja, Szwecja, Litwa). Od 2005 roku jest wykładowcą Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w nagraniu muzyki do wielu spektakli teatralnych. Grał w formacjach: Maciej Sikała Trio i Quartet, Wojciech Staroniewicz - Hand Made, Emil Kowalski Quintet, Leszek Możdżer Trio, Sławek Jaskułke Trio, Sikała-Wojtasik Quartet, Sopot Hamburg Jazz Quintet, Jerzy Małek Quintet. Obecnie występuje z Mikołajem Trzaską i Rafaelem Rogińskim w projekcie Warsong oraz własnymi zespołami - Collective Improvisation Group w projektach Illustration i Synergy.