CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT  

 

BIG-BEAT  od godz. 19.00 - wstęp wolny

Bydgoski Big Beat Jazz Club zaprasza na kolejny wtorkowy muzyczny wieczór do klubu ElJazz przy ul. Krętej. Spotykamy się 30 czerwca o godzinie 19.00.

W programie projekcja beatlesowskiego filmu “Help”, a zaraz po nim atrakcyjny koncert akustyczny. Tajemnicza międzynarodowa grupa zagra i zaśpiewa bez prądu piosenki z filmu “Na pomoc”, a wszystkich zachęcamy do wokalnego wsparcia!

50 lat temu Londyn był miejscem światowej premiery drugiego filmu Beatlesów z udziałem przedstawicieli brytyjskiego dworu królewskiego. Poza wypełnionym do ostatniego miejsca kinem Pavilion, na placu Piccadilly Circus zgromadziło się ponad 10 tysięcy fanów. Sięgnijmy i do naszych wspomnień, kiedy wielu z nas zobaczyło ten film na polskich i bydgoskich ekranach kinowych. Podziwialiśmy nie tylko piosenki czwórki z Liverpoolu, ale i te obrazki z niedostępnego wówczas świata od Londynu, poprzez austriackie Alpy, aż po egzotyczne Bahamy… Czy pamiętacie jeszcze Państwo, w jakim oglądaliście to kinie? W “Orle”, “Pomorzaninie”, “Polonii”, a może nieco później w “Mirze”, “Mimozie”, “Gryfie” lub “Brdzie”??? Dawno już nie było okazji obejrzeć tego filmu ponownie, choćby w telewizji. Okazja więc doskonała obejrzeć go w bardzo komunikatywnej wersji z polskim lektorem. Można wspominać, podśpiewywać, potupać i to podwójnie – w czasie filmu i na koncercie tuż po. Bilety darmowe, choć nie wykluczamy ich kontroli w świetle latarki!!! A więc wstęp wolny! Do zobaczenia przed wakacyjnymi wyjazdami!

Zbigniew Michalski