CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

  MUZYCZNY WIECZÓR KLUBOWY

       GRAMY NA ŻYWO - PIĄTEK

 

ZWIERZAK 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rafał 'Zwierzak' Zieliński (ur. 21.11.1977r.) - wokalista, gitarzysta, aranżer, band leader.
Swoją muzyczną edukację rozpoczął w PSM w Bydgoszczy w klasie waltorni, a później również w klasie gitary. Ukończył Akademię Bydgoską im. Kazimierza Wielkiego na kierunku Wychowanie Muzyczne (1996-2001). W roku 2002 przeniósł się i zamieszkał na stałe w Toruniu.

Rozpoczynając studia na AB założył swój pierwszy zespół Pearl Diver. Niedługo potem z kolegą Pawłem Tomaszewskim założył duet gitarowy występujący pod nazwą Acoustic Cream.
Od 1998r. jest liderem zespołu Strusie4 (Marcin Grabowski, Waldemar Franczyk, Igor Nowicki).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAKUB ANDRZEJEWSKI

Jakub Andrzejewski - młody, bydgoski gitarzysta, wokalista i kompozytor. Lider formacji Pokój Numer 3. Od roku 2009, kiedy to rozpoczął swoją sceniczną przygodę występował na licznych festiwalach w Polsce, w Niemczech, Czechach, na Cyprze, czy w Stanach Zjednoczonych. Kuba często współpracuje z muzykami takimi jak Michał Kielak, Sebastian Riedel, John Clifton i wielu innych. Akustyczne koncerty solo, to odskocznia i możliwość prezentowania autorskiego materiału, jak i jego ulubionych wykonawców.

 

FREEBIRDS

 

Freebirds to blues-rockowa kapela założona w 2009 roku przez muzykujących motocyklistów - właśnie dla motocyklistów. Wykonujemy własne utwory oraz covery: AC/DC, Deep Purple, Dżem, TSA, Whitesnake, Lynnard Skynnard, Perfect. W repertuarze mamy ponad 40 utworów i nasze koncerty na kilku już zlotach motocyklowych trwały nawet 4 godziny (2 x Atomowy Zlot Fenixów, 2x Olszchoper, Motoparty w Pieckach, rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Bydgoszczy, Truck Show Bydgoszcz itp). Co miesiąc koncertujemy też w klubie Eljazz w Bydgoszczy. Dysponujemy sprzętem z najwyższej półki: gitary Gibson Les Paul Custom, wzmacniacze Marshall JMP, Marshall JCM 800, bass GMR i wzmacniacz Ampeg, bębny DW + blachy Amedia.
Polecamy się serdecznie - kawał dobrej muzyki - każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

 

 

 

 

JAKIM CUDEM 

JAKIM CUDEM to zespół powstały i funkcjonujący w efekcie małego cudu.
W jego skład wchodzi pięć żywiołowych pań, a każda z innym bagażem muzycznych doświadczeń. W efekcie wielu koncertów, prób, poszukiwań, a także dyplomatycznych i mniej dyplomatycznych negocjacji zespół osiadł na szerokim gruncie muzyki ludowej "z prądem". Tradycyjne polskie pieśni wspiera moc elektronicznych brzmień, silna sekcja i dynamiczne skrzypce, a także chóralne partie całego zespołu. Nie brakuje jednak miejsca na solówki czerpiące z jazzu czy liryczny, balladowy wokal. Połączenie nostalgicznych polskich melodii ze współczesną, rytmiczną muzyką to wybuchowa mieszanka, która porywa każdego! A wszystko to okraszone subtelnością godną młodych dam... JAKIM CUDEM gra i tworzy od 2012 roku, a owocem ich pracy jest autorski maxisingiel wydany w 2013 roku i wiele koncertów!

 

 

 

 

 

WIDOK NA BLUESA

 

 

 

 

 

Zespół „Widok na Bluesa” został zawiązany w 2010r. na ul. Widok w Bydgoszczy, z połączenia doświadczenia muzycznego „trójnogu”; Andrzeja Markuszewskiego ­bas, Waldemara Warmińskiego – perkusja, Grzegorza Marciniaka – gitara,wokal ( repertuar Breakout) do których to „starszych panów” dołączali młodzi muzycy i wokaliści (­stki.) Obecnie z „trójnogiem”na gitarze gra i śpiewa Detlef Hoeltken, absolwent FMW Frankfurter Musikwerkstatt, uprzednio grający ok. 20 lat w niemieckich klubach bluesowych, wykonujący utwory z repertuaru: Garry Moor'a, Joe Bonamassy, Allmam Brothers Band, Erica Claptona i innych. Wokale żeńskie należą do Weroniki Bogusz ( 4 lata w zespole ) oraz Kingi Kruś, które wykonują utwory z repertuaru : Martyny Jakubowicz, Grażyny Łobaszewskiej, Beth Hart, Angeli Strehli, Norah Jones, Susan Tedeshi i innych. Przez pięć lat działalności w różnych składach zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych. Widok na Bluesa zadowoli każdego miłośnika bluesa oraz jego okolic. Polecamy.

 

 

 

 

 

ADELIBANDA

 

 

 

Zespół ADELIBANDA powstał w lipcu 2011r. Band stanowi pięcioosobowy skład z wokalistką Adelą Konop na czele, absolwentką wokalistyki jazzowej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, laureatką wielu festiwali wokalnych. 
Grupa jest mieszanką osób pochodzących z: Bydgoszczy, Szubina, Żnina i Tarnobrzega.
 
Muzyka autorska jaką grają, to inspiracje wieloma stylami muzycznymi, jak: jazz, fusion, soul, funk, soft rock. Obecnie zespół kończy pracę nad materiałem na debiutancki album.
 
We wrześniu 2012 roku formacja wzięła udział w przeglądzie muzyki autorskiej "Nocne śpiewanie" na Zamku w Świeciu, gdzie zajęła I miejsce.
 
Zespół wystąpił również w dwóch programach muzycznych: ''Must Be The Music''(2013) oraz „Mam Talent”(2014).

Band bierze również czynny udział w przedsięwzięciu: Bydgoscy Muzycy Tribute, gdzie zagrał dla M.Jacksona i R. Riedla

 

 

 

 

BUTELKI ZWROTNE


 

 

 

 

Butelki Zwrotne to zespół, którego początki sięgają jesieni 2008 roku, jednak w obecnym składzie występuje oficjalnie od października 2010. Tworzona przez BZ muzyka nie znajduje odzwierciedlenia w jednym szczególnym gatunku muzyki. Jest to połączenie Rocka z domieszką starego, dobrego Rock&Rolla. Wszystko to z butelkowską wyobraźnią. Wszystkich zainteresowanych posłuchania zapraszamy na koncerty, o których na bieżąco informujemy na stronce!

Inspiracje czerpią z takich artystów jak: Jimi Hendrix Experience, The Doors, Muddy Waters, Cream, Chuck Berry, Stevie Ray Vaughan, The Rolling Stones i wiele, wiele innych... ;)

       

INSOMNIA PROJECT ELECTRIC

Zapraszamy na  koncert autorskiej muzyki elektronicznej toruńskiego zespołu Insomnia Project Electronic. III miejsce w konkursie twórców muzyki elektronicznej w ramach Cekcyn Electronic Music Festival 2014 okazało się niesamowicie motywującą trampoliną i kilka miesięcy temu zamknął się w całości projekt pierwszej płyty „Harmony”.

Paweł – multiinstrumentalista, kompozytor, Jakub -znakomity toruński trębacz oraz Mirosław wytrawny perkusista – razem stworzyli niepowtarzalny klimat i uchwycili piękno muzyki elektronicznej i współbrzmienie instrumentów elektronicznych z akustycznymi.

Koncert będzie nie lada gratką dla miłośników muzyki elektronicznej z elementami jazzu. Fani zespołów takich jak Tangerine Dream czy Klausa Schulze z pewnością znajdą tu coś dla siebie.