CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

29.11.2019 Marek Jakubowski Quartet

 

- godz. 20.30

 

  www.juliavikman.com

 

Organizator: Marek Jakubowski

"Album „Colors” kwartetu Marka Jakubowskiego jest doskonałym przykładem konsekwentnej, muzycznej iluzji, za którą stoi nie tylko doskonały warsztat kompozytorski, ale także znakomite brzmienie wypracowane przez zdolnych instrumentalistów." (więcej na Era Jazzu)

Marek Konarski - saxophone
Jacek Szwaj - piano
Damian Kostka - bass
Marek Jakubowski - drums

Marek Konarski - saksofon
Muzyk charakteryzujący się ciepłym i głębokim brzmieniem, rozpoznawalną frazą oraz niezwykłą wrażliwością muzyczną. Aktywny na scenie europejskiej zarówno jako lider jak i członek wielu projektów.


Jacek Szwaj - fortepian
W jego grze przenikają się bardzo różne inspiracje, jednak twórczość pozostaje wyrazista i zupełnie oryginalna w swoim języku, pełnym zarówno liryzmu jak i energetycznej ekspresji.


Damian Kostka - kontrabasista
Ma na swoim koncie wiele nagród zespołowych zdobytych na festiwalach i konkursach. Charakteryzują go nietuzinkowe improwizacje oraz muzykalność wynikająca z bogatego doświadczenia wspólpracy z wieloma artystami.


Marek Jakubowski - perkusja i kompozycje
Ceni sobie dbałość o brzmienie, przestrzeń dla emocji i oddechu, na swoim koncie ma współpracę w wielu zróżnicowanych stylistycznie muzycznych projektach.