CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

 

 

BIBOBIT - koncert

12.04.2019 godz. 21.00

Bilety:
35 PLN – przedsprzedaż
40 PLN - w dniu koncertu przy wejściu

  www.juliavikman.com

 
ORGANIZATOR: BIBOBIT
 

BIBOBIT BIO

„Jesteśmy w pełnej wolności z naszymi wyborami i przebiegiem muzycznej drogi. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje.”

Tak o swojej twórczości mówią autorzy projektu Bibobit: Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch - duet producencki, który inspiruje i jednoczy jazz, funk, oraz muzyka hip-hop w różnym stężeniu. To zespół, który świadomie przekracza granice gatunkowe, co podkreśla tytuł ich pierwszego albumu „Podróżnik” wydanego na początku 2018 r.

Koncertowy dorobek tej grupy dowodzi, że to zespół, który powstał po to aby grać na żywo. 

W październiku 2018 na zaproszenie TVP Kultura zagrali także swój pierwszy studyjny koncert na Scenie Alternatywnej.
Wcześniej na kanwie współpracy z Urszulą Dudziak przy utworze „Plotka” ukazała się ich pierwsza i jedyna do tej pory epka „EP1”, od której rozpoczęli swoją muzyczną wyprawę.

 

Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu - od marca 2018 zagrali około 40 koncertów w tym w

październiku na zaproszenie TVP Kultura zarejestrowano ich pierwszy studyjny live act na Scenie Alternatywnej. Tylko w ubiegłym roku ich występy poprzedzały wykony m. in. takich artystów jak Cory Henry czy Keyon Harrold.
Wiosną zagrali na festiwalu Jazz Nad Odrą, latem na zaproszenie Jazz Forum wystąpili na Pol`and`Rock Festival.
Wyjątkowe połączenie żywiołowego jazzu z hip-hopem i elektroniką, to siła zarówno ich koncertów jak i albumu „Podróżnik”.
Po udanym zeszłorocznym debiucie, w sierpniu 2018 r
podczas nagrań do leśnej sesji live., zabrali się i skomponowali nowy materiał. Wszystko odbyło się w małym letniskowym domku pod koniec wakacji, a efekty tej pracy, częściowo będziecie mogli usłyszeć już na zbliżających się koncertach!

Bezpretensjonalny i niezwykle optymistyczny mix acid jazzu, elektroniki i funku.”
"Bibobit - bardzo odważni, warto zapamiętać tę nazwę." " To jest ta muzyka!"
„ W tej muzyce jest wolność i to mnie bardzo inspiruje”

BIBOBIT

Mają już na koncie występy m. in. na takich festiwalach jak Orange Warsaw Festival, Kaliningrad City Jazz, Enea Spring Break, Slot Art, Pol`and`Rock, Made in Chicago, Nowe Nurty, czy Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane. Tam pokazali, że za sprawą ich koncertowej energii
w niezwykły sposób zabierają publikę do swojego świata.

Do tej pory wystąpili także na wspólnej scenie przed Hipnotic Brass Ensamble, Richardem Bona, Keyonem Harroldem, Dirty Loops, Cory Henrym, Leszkiem Możdżerem czy Michałem Urbaniakiem
i za każdym zdobywali kolejnych słuchaczy. W 2018 roku pojawili się podczas Pol`and`Rock Festival na jazzowej scenie ASP - na zaproszenie Jazz Forum oraz na letnim Dziedzińcu Kultury Narodowego Centrum Kultury.
To grupa, która ma swój własny eklektyczny styl, w którym słychać echa Jazzmatazz, Roberta Glaspera, , Tribe Called Quest czy The Roots.
W singowym debiucie zespołu pt. "Plotka" wzięła udział Urszula Dudziak, drugi utwór "Czasami" - szybko został zauważony przez dziennikarzy Radiowej "Trójki" i zagościł także w liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia podobnie jak singiel promujący album Podróżnik – „Telefon”. Wspomniany ich pierwszy długogrający album ukazał się w marcu 2018 r. „Podróżnik” to emocjonalna wyprawa przez doświadczenia jakie zbudowały Bibobit, w której przewodnikiem są dźwięk, słowo
i improwizacja. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać!
Po udanym koncertowym lecie i jesieni, zespół rozpoczął pracę nad nowym materiałem, którym częściowo zamierza podzielić się z publicznością już podczas najbliższej trasy.


 

 


 

 

 

 


 
 

 

Organizator: zespół

Regulamin