CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

 

 

Rafał Gorzycki / Marek Malinowski : PLAYING

29.05.2018 godz. 20.00 - bilety 15 zł i 20 zł w dniu koncertu

 

 

Rafał Gorzycki / Marek Malinowski : PLAYING

Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego i Marka Malinowskiego to duet „Playing” odkrywający nowe brzmienie i styl w dorobku obu artystów. Jest on także kontynuacją koncepcji Tria Playing, którego album portal „Polish Jazz” umieścił w „Top Ten of Polish Jazz 2016” i uplasował na 3 miejscu wśród najlepszych albumów jazzowych tego roku.

Po owocnej pracy nad tryptykiem duetowym, z którego narodziły się 3 ostatnie albumy Rafała Gorzyckiego z muzykami z różnych krajów i grających na różnych instrumentach ( norweski skrzypek, angielski gitarzysta) przyszedł czas na syntezę tych i kolejnych, triowych doświadczeń oraz ich prezentację na scenie.

Marek Malinowski – gitara Rafał Gorzycki - perkusja

Rafał Gorzycki - perkusista, kompozytor

Rafał Gorzycki - Jest zaliczany obecnie do najciekawszych i najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce. Nagrał 22 autorskie albumy. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz, Akineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki jest typem płodnego artysty, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA. Rafał Gorzycki jest Laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2013,stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015r. , artystą nominowanym do nagrody „Fryderyki” w roku 2010 za album „Dziki Jazz” , stypendystą Marszałka woj. kuj.-pom. 2011, 2012, 2016r, stypendystą UM Bydgoszczy 2012,2015 ,2016, członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej, . Największy na Świecie amerykański portal jazzowy All About Jazz przyznał Gorzyckiemu tytuł „The Best Coming Premiere” 2007 za jego autorski album „Realium” a także amerykańskie wydawnictwo „Moon in June” wydającego legendarne Soft Machine – umieściło 2 utwory Rafała Gorzyckiego na swojej składance zawierającej najciekawszą muzykę jazzową z całego Świata w roku 2014 . W 2011 roku kwartet z udziałem Rafała Gorzyckiego - 'DZIKI JAZZ” - został laureatem konkursu Polskiego Radia "NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW" Programu Trzeciego w kategorii Free Jazz. Skomponował muzykę do 3 filmów fabularnych i 2 spektakli teatralnych. W latach 2011 i 2012 Rafał Gorzycki został uznany za „Artystę Roku” i uplasował

się na kolejno 5 i 9 miejscu w rankingu „Top 10” portalu Jazzarium a jego album They were P zaliczony został do 10 najważniejszych płyt tego roku. Jego najnowszy projekt to Syriusz, na którym gra na fortepianie , wibrafonie i prezentuje współczesną poezję polską. Pracuję też równolegle nad nowym albumem, kolejnym triem – Ensemble Tuning (premiera , listopad 2018).

Marek Malinowski - gitarzysta, kompozytor i pedagog

Absolwent Akademii Muzyczne im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentowac w poszukiwaniu nowych brzmień.