CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                           PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT    

   

05.10.2021 - Göran Larsen Jazz Quartet  - godz. 20.00  (Szwecja, Polska)

bilety w cenie 30 zł do nabycia w klubie Eljazz po godz. 16.00

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE ELJAZZ zaprasza na koncert realizowany w ramach dziewiątej edycji Europejskiej Akademii Jazzu.

Przed bydgoską publicznością wystąpią:

Göran Larsen  - saksofon

Wojciech Sanocki- fortepian

Jarosław  Michaluk - kontrabas

Radosław Żyła - perkusja

 

Göran Larsen  pochodzi ze szwedzkiej Uppsali. Gra zarówno na saksofonie tenorowym, jaki i sopranowym. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w roku 1966 i powracał do naszego kraju  ponownie w2003 i 2013, grając koncerty w Gdańsku, Sopocie i  Gdyni.  Jednym z efektów jego wizyt w Polsce jest płyta p.t.  „AloneTogether”  nagrana w kwartecie razem z Bukowskim, Lemańczykiem i Sowińskim.

Lata 1994-2008Göran spędził w Helsinkach (Finlandia), gdzie był członkiem dwóch jazzowych orkiestr:

OPERA Big Bandi GREAT HELISINKI SWING Big Band.

W tym samym czasie prowadził też dwa własne projekty: septet "CITY-JAZZ" Orchestra ikwintet „TALKING TENORS”, w którym współpracował z estońskim saksofonistą RAIVO TAFENAU.

W latach 70-tychi80-tych Göran Larsen grał z plejadą amerykańskich muzyków odwiedzających Szwecję w wśród których byli między innymi: Clark Terry, KayWinding, Tony Scott, Buddy de Franco, Nelson Riddle, Eartha Kitt, Jerome Richardson, Jerry Dodgion. Göran grał również na Intenational Jazz Festival w Vancouver, w Kanadzie w2002r. Brał również udział w projekcie „Scandinavian weeks" w latach 2001do2003i w ramach tego programu, występował na scenach jazzowych w Bangkoku, Kuala Lumpur i Manilii. Obecnie aktywnie współpracuje z muzykami jazzowymi ze Szwecji,Polski, Finlandii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Wojciech Sanocki - pianista, kompozytor, aranżer - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności kompozycja-aranżacja. Jego utwory ukazały się m.in. na płytach: PejzażNiebo w dobrym humorze – nagrania z Jackiem Wójcickim i Ewą Urygą, Brel przy współpracy z Wojciechem Młynarskim. Jest również kompozytorem muzyki filmowej. Współpracował ze studiem produkcji filmowej „Akson Studio” w Warszawie przy serialach m.in. Twarzą w twarzCzas honoruBlondynka. Twórca muzyki teatralnej w przedstawieniach: Zagraj to jeszcze raz SamRaskolnikow, reż.M. Gaj, Matka Courage, reż. K. Deszcz, Różowe małżeństwo, reż. K. Deszcz, Balladyna, reż. J. Głybin, Niech żyje bal, reż. C. Domagała.

Jarosław  Michaluk - Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału  Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę.

 

Wspólpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą,

Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem. Koncertował z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen  z grupą Osjan, orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną , a także muzykami z zagranicy jak: Mark Soskin, Walter Smith III, Frank Parker,  Ulf Johansson Werre, Heinz von Moisy

 

Występował na wielu festiwalach i salach koncertowych m.in. na festiwalu jazzowym we Lwowie, Jazz Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Rzeszów Jazz Festival, Jazz bez…festiwal w Przemyślu, Jazz nad Sanem, Radom Jazz Festiwal.

Ma na swym koncie nagranych 6 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jeden z nich trafił na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz .

 

Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch  znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festiwal. Od ponad 20 lat jest prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Za swoją działalność nagrodzony m.in.nagrodą - "Ambasador Wschodu" oraz brązowym medalem - "Zasłużony Kulturze-Gloria Artis".                              

 

Radosław Żyła- perkusja-ukończył Akademię Muzyczną w Białymstoku  występował  m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Maciejem Strzelczykiem, Karolem Szymanowskim, Danutą Błażejczyk. Muzyk  jazzowy i klasyczny. Pedagog w szkołach muzycznych.

 

______________________________
Koncert odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego.

Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa

Połowa miejsc na widowni:
W trakcie wydarzenia udostępnimy połowę dostępnych miejsc przeznaczonych dla widowni. Miejsca dla publiczności w poszczególnych rządach zajmowane będą w naprzemiennie. Obowiązuje zasada zachowania jednego wolnego miejsca między widzami. Zasada ta nie dotyczy widza, który:
a) uczestniczy w pokazie z dzieckiem do ukończenia 13. roku życia,
b) jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

Obowiązek zakrywania ust i nosa
Prosimy o zakrycie ust i nosa przed wejściem do budynku. Bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje w trakcie całego wydarzenia, do chwili opuszczenia budynku.

Dezynfekcja rąk
Przy wejściu na wydarzenie prosimy o dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynem dezynfekującym dostępne będą przy wejściu oraz przy toaletach. Zalecamy dokładne i częste mycie rąk.

Zachowajmy bezpieczny odstęp
Podczas poruszania się po obiekcie, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 1,5 metra od pozostałych uczestników wydarzenia. Prosimy również o zachowanie bezpiecznej odległości przed wejściem do budynku.


Oświadczenie uczestnika wydarzenia
Przed wejściem na wydarzenie bądź w chwili zakupu biletu on-line lub stacjonarnie prosimy o złożenie oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Administratorem Państwa danych jest Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzenia i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
___________________________________________
Wydarzenie realizowane w ramach promocji projektu „Kujawsko - Pomorskie Rozwój poprzez kulturę 2020 ” współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.
 

 

Organizator: Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz

Regulamin

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

 

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2020”

 

 
 
 
 

S