CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ                                                              PROGRAM    TEAM    EVENTS      MENU      GALERIA      KONTAKT  

CZE

 

JERZY MAŁEK GROUP

18.02.2016 - koncert, godz. 20.30 - bilety 15 zł

 

 

18-go lutego w ELJAZZ Club jeden z najciekawszych polskich trębaczy jazzowych, Jerzy Małek, zaprezentuje swój autorski materiał, w którym jazz wzbogacany jest o rytmiczne elementy europejskiego folkloru i współczesne brzmienia, łącząc przy tym wiele stylów muzycznych.

Jerzy Małek - trębacz, kompozytor, aranżer, producent oraz wykładowca akademicki na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Urodził się w Elblągu w 1978 roku, gdzie ukończył Liceum Muzyczne. Edukację muzyczną kontynuował na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Jerzy Małek jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. Od lat plasuje się w czołówce polskich trębaczy jazzowych obok Tomasza Stańki i Piotra Wojtasika. W 2012 roku został nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk w kategoriach – ,,Jazzowy kompozytor/aranżer roku” oraz ,,Jazzowy muzyk roku”. Jest twórcą muzyki do filmów niemych „Huragan”, „Glupiec tu był”, a także do etiudy filmowej absolwenta Warszawskiej Szkoły Filmowej Arkadiusza Bartosiaka „Powroty” na podstawie „Scen z życia małżeńskiego” Ingmara Bergmana.

Najistotniejszą częścią działalności muzycznej trębacza jest aktywność koncertowa zarówno w charakterze sidemana jak i lidera. Jerzy Małek współpracował z wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Michałem Urbaniakiem (projekt Komeda, Urbanator), Wojciechem Karolakiem (quartet), Zbigniewem Wegehauptem (dwie płyty; „Wege“ , „Tota“), Zbigniewem NamysLowskim (big-band, sextet, quintet), a także Januszem Muniakiem, Janem”Ptaszynem”Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, Hanną Banaszak, Staszkiem Sojką,
Januszem Skowronem, Erykiem Kulmem, Henrykiem Miśkiewiczem, Cezarym Konradem, Leszkiem Możdżerem, Jarkiem Śmietaną, Andrzejem Jagodzińskim, Sławomirem Kurkiewiczem, Adamem Pierończykiem, Michałem Tokajem, Miką Urbaniak, Adamem Kowalewskim, Marcinem Maseckim i wieloma innymi.

W ostatnich latach stale koncertuje z Markiem Dyjakiem będąc współproducentem jego najnowszej płyty „Gintrowski”. Bierze udział w projektach orkiestrowo-big-bandowych Krzysztofa Herdzina, współpracuje z Marcinem Wasilewskim, Michałem Barańskim oraz Leszkiem Kułakowskim.

Jerzy Małek Group
SKŁAD ZESPOŁU: 

Jerzy Małek, 
Dominik Kisiel, 
Michał Bąk, 
Sławomir Koryzno
ELJAZZ CLUB BYDGOSZCZ, 18.02.2016 GODZ. 20.30